Navštivte nás

Aktuálně


O penzionu Sluníčko

obrazek aktuality

Objekt bývalé chaty Slezan byl postaven jako rekreační chata pro zaměstnance státního podniku Slezan Frýdek-Místek a jejich rodiny. Od roku 2001 ji provozuje společnost SEPETNÁ, v.o.s. Od roku 2003 do roku 2011 objekt prošel několika rekonstrukcemi a přestavbami, v roce 2013 přibyla k penzionu sousední chata Měsíček. Pojďte se o něm dozvědět něco více z následujícího článku.

Poloha penzionu 

Penzion Sluníčko se nachází v centrální části Beskyd,  na úpatí nejvyššího vrcholu Lysé hory. Z pokojů, restaurace i celého areálu je nádherný výhled na blízké vrcholy jako jsou Smrk, Malý Smrk, Smrčina, Ostrá, masiv Ondřejníku s vrcholem Skalka. Je dostupný automobilem po asfaltové cestě cca 2 km přímo z centra obce Ostravice. Nedaleko penzionu je možnost se napojit na hlavní značenou trasu na Lysou horu. 

Z historie 

Penzion byl vybudován v osmdesátých letech dvacátého století jako chata pro podnikovou rekreaci státního podniku Slezan Frýdek-Místek. V 90. letech se stal majetkem organizace ROH a v roce 2001 byl zakoupen společností Sepetná, v.o.s.. V roce 2013 byla touto společností zakoupena i vedlejší chata, nyní chata Měsíček

Rekonstrukce 

Od roku 2001 do roku 2003 proběhly v penzionu první rekonstrukce, byl přistavěno jedno patro, opravena a vybavena kuchyně. Spolu s penzionem byl opraven i venkovní areál s bazénem, vybudovány tobogany, hřiště s umělou trávou a nainstalovány tepelná čerpadla typu země voda, která penzion vytápějí dodnes. Vznikl tak penzion s pokoji standardu ** a *** a koupaliště Sluníčko přístupné veřejnosti. V roce 2011 pak došlo k další rekonstrukci, kdy byly všechny pokoje přizpůsobeny standardu *** superior, vybudována nová restaurace s banketou, salónkem a dětským koutkem. V roce 2014 pak prošla náročnými stavebními úpravami chata Měsíček. 

Název Sluníčko a Měsíček 

V době prvních stavebních úprav se majitelé rozhodovali, jaký název penzion ponese. Díky jeho poloze, kdy na něj většinu dne svítí slunce a hlavně jeho západy jsou z něj úchvatné, dostal název Sluníčko. Poté už bylo nasnadě pojmenovat v roce 2014 sousední chatu Měsíček, protože spolu tvoří jeden celek. 

Pobyty v Beskydech

Poznejte oblast pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd - Lysou horou (1323 m n. m.). Přijeďte na pár dnů, víkend nebo delší dovolenou. V penzionu Sluníčko jsme pro vás připravili celou řadu zajímavých pobytových balíčků zahrnujících nejen ubytování, ale i další služby a výhody Rekreačního centra Sepetná a jeho partnerů.

Podívejte se na kompletní nabídku pobytových balíčků RC Sepetná
Kde nás najedete
Poznávejte Beskydy
před velikonocemi
Poznávejte Beskydy (3 noci za cenu 2)
8.-12.5.
Květnové svátky v Beskydech (4 noci)
30.6.-7.7.
Léto pod Lysou horou (7 nocí)

Doplňkové služby


Rekreační centrum Sepetná nabízí i další služby, proto nás neváhejte navštívit a užít si spoustu zábavy a relaxu u nás na Sepetné.