Navštivte nás

Aktuálně


Léto v Beskydech

obrazek aktuality

Přemýšlíte nad letní dovolenou? Můžete se samozřejmě vydat do přímořských destinací, ale také objevovat krásy České republiky. Jednou z těch stále nejméně objevených oblastí naší vlasti jsou Moravskoslezské Beskydy. Přímo pod jejich nejvyšším vrcholem, Lysou horou, najdete penzion Sluníčko, který je součástí Rekreačního centra Sepetná. A věřte, že nudit se tady rozhodně nebudete.

Moravskoslezské Beskydy jsou nádherné v každém ročním období, ale letní měsíce nabízejí přece jen nejvíce možností pro outdoorové aktivity. Vyznavači pěší turistiky mohou zdolat během letní dovolené celou řadu tisícovek - Lysou horu (1323 m n. m.), Smrk (1276 m n. m.), Travný (1203 m n. m.) nebo třeba Radhošť (1129 m n. m.). Cykloturisté jistě ocení hustou síť cyklotras. A na své si v Beskydech přijdou i vyznavači adrenalinových aktivit jako je třeba paragliding.

V tomto článku bychom se však rádi více zaměřili na tipy na aktivity pro rodiny s dětmi, které jsou (nejen) v létě častými hosty našeho penzionu Sluníčko.

Děti milují vodu, a tak je určitě největším lákadlem koupaliště Sluníčko s tobogany a dalšími atrakcemi, které navíc v případě špatného počasí doplňuje krytý bazén v 800 metrů vzdáleném RelaxCentru Sepetná. Tam si také rodiny mohou společně zahrát bowling, badminton nebo stolní tenis.

Chtěli byste vidět v Beskydech medvěda? Potom vám doporučujeme procházku do centra obce Ostravice, kde je od letošního června otevřen Ráj dřevěných soch. Velká část z 60 vyřezávaných soch je věnovaná zvířatům. Děti si tak mohou sáhnout na medvěda, tetřeva, jelena a jiná zvířata, ale také obdivovat různé pohádkové postavy. Místní postavičky, jako například vodníky, ale i cizokrajné jako skřítek Dobby z Harryho Pottera. Na recepci penzionu vám rádi na mapě ukážeme i dvě malé obůrky s daňky, tentokrát už živými, které jsou nedaleko od penzionu a můžete je navštívit cestou.

Místní patrioti, kteří sami mají děti, pro vás v rámci aktivit spolku podnikatelů v cestovním ruchu Beskydhost vytvořili síť stezek Po medvědích tlapkách. Pět nenáročných tras značených medvídky vás zavede na místa, která nejsou tolik známá, ale nabízejí jedinečné zážitky. Pohled z Medvědí skály je jedním z nejkrásnějších v Ostravici. Abyste našli kouzelné Satinské vodopády, musíte sestoupit do 15 metrů hluboké soutěsky horského potoka. Na ostravickém golfovém hřišti můžete pozorovat profesionální i rekreační golfisty a zastavit se v Golf & Ski Restaurantu, který RC Sepetná také provozuje. Na každé trase jsou skryté nějaké zajímavosti, tak neváhejte a vyrazte je prozkoumat.

K létu patří nejen koupání, ale také zmrzlina. A ta nejlepší je v Beskydech dle mnohých na Čeladné v Mlékárně Čeladenka. Pokud se vám ale nebude chtít jezdit až na Čeladnou, tak si udělejte procházku právě po jedné medvědí stezce dolů k řece Ostravici a zastavte se u hlavní silnice, kde je oblíbený stánek se zmrzlinou. Cestou zpět se zastavte u přírodní památky “Peřeje”, kde se chodil koupat i básník Petr Bezruč nebo si vyzkoušejte obdobu cimrmanovského “Jdu na sever. A už jdu na jih.”. V tomto případě na mostě přes řeku Ostravici - jsem na Moravě a už jsem ve Slezsku.

Kousek od penzionu Sluníčko, v malebném údolí horského potoka Mazák, se mohou děti se svými rodiči projet na huculech. Přečtěte si zážitky 11leté Fany z tohoto výletu. 

Možností, jak si užít léto v Beskydech v penzionu Sluníčko je opravdu mnoho. Za návštěvu určitě stojí historický hrad Hukvaldy nebo muzeum vozidel Tatra v Kopřivnici. Zajeďte si do Frýdku-Místku, kde můžete navštívit Muzeum Beskyd, kryptu v Bazilice Navštívení Panny Marie nebo ochutnat známé dorty Marlenka přímo ve výrobním závodu. Pokud rádi bruslíte na inline bruslích, tak určitě vyzkoušejte cca 4km okruh kolem přehrady Olešná s nádhernými výhledy na Beskydy. Samozřejmě doporučujeme i výlet do Dolní oblasti Vítkovice, do Ostravy to od nás je jen půlhodinka cesty. Ale pokud chcete zůstat spíše v přírodě a zároveň najít místo, kde se vaše děti nebudou nudit, tak se vydejte třeba na Bílou. Tipy na další výlety najdete na našich informačních stránkách www.poznavejteBeskydy.cz. Na spoustě míst můžete využít slevovou kartu pro návštěvníky Beskyd. Beskydy Card od nás dostanete zdarma v rámci letních pobytů.

Užijte si léto v Beskydech!

Další služby penzionu


Pobyty v Beskydech

Přijeďte do Beskyd a poznejte oblast pod jejich nejvyšším vrcholem - Lysou horou (1323 m n. m.). Na pár dnů, víkend či dovolenou. Připravili jsme pro vás zajímavé nabídky, které kromě ubytování zahrnují v ceně celou řadu výhod včetně sportovních a relaxačních služeb RC Sepetná.

Podívejte se na kompletní nabídku pobytů v Beskydech
Kde nás najedete
Poznávejte Beskydy
poslední pok. od 7.7.
Léto pod Lysou horou (5 nocí)
pokoj LUX
Léto pod Lysou horou (16.-21.7.)
se vstupenkou
Víkend s koncertem J. Ledeckého (16.-18.8.)

Doplňkové služby


Rekreační centrum Sepetná nabízí i další služby, proto nás neváhejte navštívit a užít si spoustu zábavy a relaxu u nás na Sepetné.